Dijital Pazarlama Eğitimi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Dijital pazarlama eğitimi seçerken dikkat edilmesi gerekenler.

Dijital pazarlama eğitimi seçiminde önemli olan unsurlardan bahsedeceğiz. Bu yazımızda dijital pazarlama kursu veren hiçbir kuruma özel bir içerik bulunmamaktadır.
Dijital pazarlama uzmanı arayışları günümüzde oldukça revaçta ve ciddi anlamda nitelikli iş gücü açığı var. Bu şu anlama geliyor; işverenler gerçek anlamda dijital pazarlama alanındaki ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde adaylara denk gelemiyor. Bunun asıl sebeplerinden en büyüğü dijital pazarlama eğitimi veren firmaların genel olarak teori de kalması ve dijital pazarlama uzmanı adaylarının eğitimlerini nitelikli biçimde tamamlayamamış olmasıdır.

Dijital Pazarlama Eğitiminin Uygulamalı Olarak Sunulması

Bu nedenle ilk önemli faktör Dijital pazarlama eğitiminin uygulamalı olarak sunulmasıdır. Sizde dijital pazarlama eğitimi seçerken bu faktörü göz önünde bulundurun.

Dijital Pazarlama Eğitimi Seçerken

Dijital Pazarlama Eğitimi Seçerken

Eğitmenin Sektör Deneyimi

Bir diğer önemli faktör ise eğitmenin sektör deneyimidir. Dijital pazarlama hem stratejik düşünmeyi gerektiren hem de teknik uygulama hakkında fikir sahibi olunması gereken bir alandır.( bazı küçük ölçekli firmalar sizden teknik anlamda daha fazla şey bekliyor olacaktır). Bu nedenle sadece eğitmen olan ya da sadece iyi bir stratejist olan eğitmen size çok fazla şey katamayacaktır.

Dijital pazarlama eğitmeni ile ilgili bir diğer önemli konu ise farklı sektörlerde deneyimi olmuş olan bir eğitmen olup olmadığıdır. Sonuç olarak forex sektöründeki bir firmanın Dijital Pazarlama Uzmanından beklentisi ayrı, e-ticaret alanındaki bir firmanın beklentisi ayrı olacaktır. Bunun gibi farklı sektör ve alanlarda tecrübe edinmiş olan bir eğitmenin size katacağı çok şey olacaktır. Aynı zamanda Dijital pazarlama eğitmeninin farklı bir çok alanda becerili olması beklenmektedir. Sadece adwords alanında daha iyi olan bir eğitmenden diğer alanlarda öğrendikleriniz sizi bir çok konuda yanlış bile yönlendirebilir.

İyi bir dijital pazarlama eğitimi seçerken dikkat etmenizi önemsediğimiz başlıklar bunlar. Sizde dijital pazarlama eğitimi almak isterseniz bekleriz.

Facebook Yorumları