Facebook custom audience nedir? Nasıl Çalışır

Özellikle sınırlı bütçeye sahip işletmeler için reklam kampanyalarının hedeflemesinin dar olması önemlidir. Bu nedenle hedef kitle seçiminde optimizasyon seviyesi normal bir kampanyaya göre yüksek olmalıdır.

Bu noktada ‘odak reklam’ kavramına uyan Facebook Custom Audience reklam modelini sizlere sunmak istiyorum. Bu reklam modeli ile elimizdeki müşteri datalarını facebook’ a yükleyerek onlara hem facebook hem de instagram üzerinden reklamlarımızı sunma imkanımız var.

facebook-dataniza-reklam

facebook-dataniza-reklam

Reklam gösterimi gerçeleştirmeden önce facebook business üzerinden yeni bir hedef kitle oluşturmanız gerekmektedir. Hedef kitle oluştururken elinizde aşağıdaki resimde gösterilen tanımlayıcıların bulunması gerekmektedir. Bunlardan sadece biri de örneğin yanlızca gsm numaraları da müşterilerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

facebook-reklam-egitimi

facebook-reklam-egitimi

Gsm numaralarını yükledikten yaklaşık 2 saat sonra hedef kitleniz hazır hale gelecektir. Hedef kitleniz hazır olduğunda reklam yöneticisinden reklamı oluşturarak aşağıdaki gibi daha önce yüklediğiniz hedef kitleyi, özel hedef kitleler arasından ismine göre seçerek hedeflediğiniz kitleye reklamınızı gösterebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bu ve daha fazlasını öğrenmek için sizleri dijital pazarlama eğitimimize bekliyoruz 🙂

 

Facebook Yorumları