SEO Uzmanı Maaşları Ne Kadar 2019 (Güncel)

Bir Seo uzmanı ne kadar maaş alıır? Aslında bu sorunun cevap uzmanının sektör deneyimine göre büyük değişiklik göstermektedir. Hatta haftanın sadece birkaç günü, birkaç saat çalışarak aylık 9 bin tl maaş alan SEO canavarları dahi piyasada var. Ancak reklam ajansları ve kurumsal şirketlerde çalışan SEO uzmanlarının sorularıyla size aşağıdaki tabloyu hazırladık.

Özetle şu söylenebilir firmadan firmaya seo uzmanına verilen değere göre, seo uzmanının alacağı maaş değişiklik göstermekte. Bazı firmalar için üst sırada görünmek o kadar önemli değilken, bazıları için ise hayat memat meselesi. Dolayısı ile arama motoru optimizasyonuna önem veren bir iş veren arama motoru uzmanı maaşına da önem vermektedir. Size aşağıdaki tablo ile genel düzeyler hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz.

 

seo uzman maaşı

seo uzman maaşı

 

 

SEO Uzmanı Maaşları  Tutar
SEO Müdürü Maaşı 5000 – 7500 TL Net Aralığı
SEO Yönetici Maaşı 4000 – 5500 TL Net Aralığı
SEO Uzman Maaşı 2500 – 4500 TL Net Aralığı
SEO Uzman Yardımcısı Maaşı 2000 – 3000 TL Net Aralığı

 

Seo uzmanları genel olarak pazarlama birimlerine bağlı olarak çalışmaktadır. Ancak bu organizasyon yapısına göre değişiklik gösterebilir. Bir seo uzmanı bir kurumsal şirkette pazarlama birimi altında çalışıyor ve maaş alıyorken, başka bir arama motoru optimizasyonu uzmanı IT ekibi altında çalışıyor olabilir. Bu karar tamamiyle çalışılan organizasyonunun yapısına göre değişiklik gösterir.

Genel olarak seo kariyerinize bir ajansda başlamanızı tavsiye ederiz. Ancak sektörde bulunan bazı ajanslar asgari ücretle, hatta işi öğretme başlığı altında bedava bile kişi çalıştırabilmektedir.

Umarız makalemiz size yardımcı olmuştur.

 

Seo konusunda uzmanlaşma istiyorsanız dijital master olarak dijital pazarlama eğitimi kapsamında seo eğitimi de sunmaktayız.

Aşağıdaki linkten eğitimimizi de inceleyebilirsiniz.

Seo Eğitimi

Özet
SEO Uzmanı Maaşları Ne Kadar
Yazı
SEO Uzmanı Maaşları Ne Kadar
Açıklama
Seo Uzmanı Maaşları Ne Kadar ? Bu yazımızda ülkemizdeki seo uzmanlarının maaş skalalarından bahsedeceğiz. SEO uzmanı maaşı ajans veya marka tarafında...
Yazar
Paylaşan
Dijital Master
Logo
Facebook Yorumları